SERWIS PIECÓW GAZOWYCH

Kocioł lub piec gazowy to urządzenia pracujące każdego dnia. Niektóre ich elementy ulegają zużyciu i należy je wymieniać co jakiś czas. Zaniedbane urządzenia mogą spowodować awarie całej instalacji. Gdy zaobserwujemy pierwsze oznaki problemów z naszym urządzeniem konieczne jest skorzystanie z pomocy serwisu. Ustalenie źródła problemu to zadanie dla fachowca, dlatego warto korzystać tylko z usług profesjonalistów. Lekceważenie pierwszych sygnałów nieprawidłowego działania naraża nas na wyższe koszty naprawy urządzenia. Prawidłowo serwisowane urządzenie zapewni jego ekonomiczną pracę i bezpieczeństwo użytkowania.

DLACZEGO SERWIS PIECÓW GAZOWYCH JEST TAKI WAŻNY?

1. Awaria kotła/pieca gazowego niesie ryzyko wycieku gazu, co z kolei może spowodować zatrucie śmiertelnym dla domowników czadem.
2. Odpowiednio serwisowany piec to gwarancja bezpiecznego użytkowania i niższych rachunków za ogrzewanie.
3. Serwisowanie urządzenia pozwala wcześniej wykryć nieprawidłowości, co przekłada się na niższe koszty naprawy.
4. Od prawidłowego działania pieca poza komfortem użytkowników zależy też ich bezpieczeństwo. Nawet drobne awarie mogą nieść za sobą poważne konsekwencje. Dlatego tak ważne jest zadbać o regularny serwis i przegląd urządzenia.

KIEDY NALEŻY SERWISOWAĆ NASZE URZĄDZENIE?

Gdy nasze urządzenie daje po sobie znać, że coś jest z nim nie tak powinniśmy umówić wizytę serwisanta. Takie oznaki to między innymi nadmierne podgrzewanie wody, brak ciepłej wody w kranie, czy częste, samoistne wyłączanie pieca. Choć współcześnie produkowane kotły to urządzenia o niskim poziomie awaryjności, to jak w przypadku każdych innych sprzętów mogą pojawić się problemy w trakcie ich użytkowania. Żeby ich uniknąć, warto zlecić serwis pieca lub kotła fachowcowi, który oceni stan naszego urządzenia i naprawi ewentualne usterki. Im wcześniej zlecimy serwis urządzenia tym mniej prawdopodobne, że drobna usterka przerodzi się w poważną awarię.

NIE ZWLEKAJ!

W ciągu roku palnik przepracowuje nawet 2000 godzin. Jeśli chcemy, by jego praca przeprowadzona była w sposób bezpieczny i komfortowy musimy zadbać o utrzymanie go w dobrym stanie. Koszt wizyty serwisanta nie jest duży, a w przypadku wczesnego wykrycia awarii zaoszczędzimy sporą ilość gotówki – to inwestycja w przyszłość naszego urządzenia.