OGRZEWANIE PODŁOGOWE

Ogrzewanie podłogowe – niskotemperaturowe ogrzewanie płaszczyznowe instalowane w podłodze i zasilane wodą podgrzewaną przez piec centralnego ogrzewania. Podłoga jest tu grzejnikiem. Powierzchnia podłogi osiąga maksymalnie wartość 29-35 st. C (wyższe temperatury tam, gdzie to wskazane, np. w łazience, w wybranych strefach pomieszczeń).

Jakie są zalety OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO?

1. Estetyka
Zastosowanie ogrzewania podłogowego w domu pozwala na rezygnację z grzejników, które raczej nie należą do elementów ozdobnych pomieszczeń. Elementy ogrzewania zainstalowane są w podłodze dzięki czemu w dowolny sposób możemy rozmieścić meble w pokojach. Nie musimy zwracać uwagi czy np. nie zasłonimy grzejnika powodując zmniejszenie jego wydajności.
2. Równomierny rozkład temperatury
Osoby posiadające tradycyjne grzejniki dobrze znają sytuację, gdzie temperatura przy grzejniku była nie do wytrzymania a w drugim końcu pomieszczenia było zimno. Ogrzewanie podłogowe w sposób równomierny wydziela ciepło.
3. Energooszczędność
Ogrzewanie podłogowe to niskotemperaturowa forma ogrzewania. Oznacza to, że piec podgrzewa wodę do temperatury około 40 st. C. W instalacjach tradycyjnych woda osiąga co najmniej 60 – 70 stopni. Stałe utrzymanie niskiej temperatury powoduje, że rachunki za ogrzewanie są dużo niższe. Dodatkowo instalacja ogrzewania podłogowego podgrzewa fundament, który w swoisty sposób zatrzymuje temperaturę. Po wyłączeniu ogrzewania podłogowego pomieszczenie nadal jest nagrzewane ciepłem wydzielanym przez fundament. W tradycyjnym ogrzewaniu ciepło z kaloryferów jest bardzo ulotne.
4. Ciepła i przyjemna podłoga
Przy ogrzewaniu podłogowym nawet w najchłodniejsze, zimowe wieczory bez przeszkód można chodzić po podłodze bez skarpet 🙂 Wydaje się, że to nic nadzwyczajnego. Ciepła podłoga to idealne rozwiązanie dla osób posiadających dzieci, dla których podłoga jest największym placem zabaw.